aol ders seçimi

AÖL Ders Seçimi, Sınav Giriş Yeri vb. Güncelleme Yapmak İsteyenler Dikkat!AÖL Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız

Öncelikle;Kaydını yenilediği halde hiç ders seçimi yapmamış öğrencilerin ders seçimi sistem tarafından yapılmıştır (dersleri atanmıştır).

Ayrıca kayıt yenileme ücretini ödediği halde kayıt yenileme işlemini yaptırmamış az sayıdaki öğrencilerin de kayıt yenileme işlemi yapılmış ve dersleri seçilmiştir.

Ders seçimi, sınav giriş yeri vb. bilgilerinde değişiklik yapmak isteyen öğrencilerimiz dilekçelerini Nisan 2017 Pazartesi saat 13:00'e kadar 0 312 01 75 faks ya da aciklise@meb.gov.tr e-posta yoluyla iletebilirler.


AÖL Sınav Yeri Değişikliğini Nasıl Yaparım Yazısına Ulaşmak için Tıklayınız

Devamını oku

MEB'den Duyuru!1. 2016-2017 Öğretim yılı 2. Dönem sınav işlemleri süreci başladığından bilgi değiştirme ve güncelleme ekranları öğrencilerimize ve irtibat bürolarına kapatılmıştır.

2. Kaydını yenilediği halde hiç ders seçimi yapmamış öğrencilerin ders seçimi sistem tarafından yapılmıştır (dersleri atanmıştır).

Ayrıca kayıt yenileme ücretini ödediği halde kayıt yenileme işlemini yaptırmamış az sayıdaki öğrencilerin de kayıt yenileme işlemi yapılmış ve dersleri seçilmiştir.

3. Öğrencilerimiz seçilen ( atanan) derslerini sistemde "Genel Bilgiler" menüsü altında yer alan "Dönem Dersleri" (2016/2 Dönem) seçeneğini tıklayarak öğrenebilirler.

4. Ders seçimi, sınav giriş yeri vb. bilgilerinde değişiklik yapmak isteyen öğrencilerimiz dilekçelerini Nisan 2017 Pazartesi saat 13:00'e kadar 0 312 01 75 faks ya da aciklise@meb.gov.tr e-posta yoluyla iletebilirler.

Devamını oku

AÖL Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?AÖL Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemi için Buraya Tıklayınız

AÖL Kayıt Yenileme Kılavuzunu İndirmek için Tıklayınız

Açık Öğretim Lisesi ders seçimi nasıl yapılır resimli anlatım,aöl ders seçimi nasıl yapılıyor,aol ders seçimi nasıl yapılır,aol ders seçimi nasıl yapılır resimli anlatım,aöl ders seçimi nasıl yapabilirim,aöl ders seçimi nasıl yapılıyor,aol ders seçimi 2017,aol ders seçimi ne zaman yapılacak...

Açıköğretim Öğrencilerinin merak ettikleri tüm soruların cevabı bu sayfamızda.Öncelikle,

Devamını oku

AÖL Öğrencileri Dikkat! Ders Seçimi için Son Günler!AÖL Kayıt Yenileme Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

AÖL Ders Seçim İşleminizi Gerçekleştirmek için Tıklayınız

Açıköğretim Lisesi öğrencileri ders seçim işlemlerini Şubat 2017 günü mesai bitimine kadar yapmaları gerekiyor.Ders seçim işlemleriyle birlikte aynı zamanda,Sınava Girmek İstediğiniz Yeri (Sınav Bölgesi)  Değiştirme İşlemi, Adres, Telefon,Gsm vb.Değiştirme İşlemi ve Alan Değiştirme İşlemlerini gerçekleştirebilecekler.


2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemle İlgili Önemli Tarihler

1 2017-2018 II. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanması. 14 Mart 2017

Devamını oku

AÖL'de Seçmeli Ders Nedir? Hangi Dersler Seçilmeli?AÖL Öğrenci Girişi Ders Seçme İşlemi için Tıklayınız

Açık Öğretim Lisesi'ni okuyan birçok öğrencinin mezuniyetini geciktiren bir yanlış anlamadır aslında seçmeli ders. Örneğin bir öğrenci ders seçerken, karşısına çıkan ''Matematik (ortak) ve Turizm (seçmeli) ibareli derslerden doğal olarak kolay olanı seçip ''hem rahat geçerim, hem kredimi alırım'' düşüncesiyle seçmeli ders olan Turizm'i tercih edebilir. AMA BU SON DERECE YANLIŞTIR.

Devamını oku