AÖL öğrencilerinin üniversiteye e kayıt işlemi nasıl yapılacak?Açık Öğretim Liselerinden 2016 – 2017 Öğretim yılı 3. Döneminde mezun olan öğrencilerin üniversiteye kayıt yaptıracak bölümleri için e‐devletten Mezuniyet Belgesi almaları gerekmektedir.İrtibat Bürolarınca çıkma belgesi verilememektedir.  

Üniversiteye kayıt işlemi için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir.

1. e‐devlet şifresi alınız.
2. turkiye.gov.tr adresine giriniz3. Sisteme giriniz.
4. Milli Eğitim Bakanlığı hizmetlerinden Açık Öğretim Liseleri Öğrenci durum Belgesi Sorgulamayı tıklayınız.5. Kayıtlı belgelerim butonuna tıklayınız.6. Dosyayı indir butonuna basınız ve dosyayı indirip, istediğiniz taktirde bu belgeyi dökünüz.

ÜNİVERSİTEYE ELEKTRONİK KAYIT İŞLEMİ 

1. www.turkiye.gov.tr adresine giriniz.
2. Yüksek Öğrenim Kurulu Başkanlığı Hizmetleri altından üniversite e‐kayıt işlemini tıklayınız.3. Gelen ekrandan devam et butonuna basınız.4. Kimlik bilgilerinizin ve kazanmış olduğunuz Yüksek Öğrenim kurumunun doğruluğunu ekrandan kontrol ediniz.  Onaylıyorum ve Okudum bölümüne EVET yazınız.
5. Başvur butonuna basınız.6. Kayıt işleminiz başarı ile gerçekleştirilmiştir uyarısını görünüz.7. Pdf dosyasını indirerek kayıt olduğunuza dair belgeyi alınız.
8. Yerleştirilmiş olduğunuz üniversitenin öğrenci işleri( Kayıt İşlemlerini gerçekleştiren birim) ile iletişim kurarak e‐kaydınızın gerçekleştiğiniz teyit ettiriniz.


E devletten AÖL mezuniyet belgesi almak için tıklayınız

AÖL üniversite e-kayıt işlemleri için tıklayınız

Konular