AÖL kayıt yenileme işlemlerinde yeni düzenlemeKayıt yenileme işlemleri 2015-2016 eğitim öğretim yılı II. Dönemden itibaren otomatik olarak yapılacaktır. Öğrencilik durumu 2016/1 aktif veya donuk öğrencilerimiz kayıt yenileme ücretini (30TL) anlaşmalı bankalardan ( Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankası) herhangi birine yatırması yeterli olacaktır. Ücretini yatıran öğrencilerin kayıt yenileme işlemi, ücretini yatırdığı günün mesai bitiminden (saat 18;00) sonra otomatik olarak yapılacak ve sistem üzerinden öğrencilik durumu 2016/2 aktif olarak görünecektir.

Öğrencilik durumu sistem üzerinden 2016/2 Aktif olan öğrencilerimiz sınavına girecekleri dersleri seçebileceklerdir.

Öğrencilik surumu silik veya ücret muafiyeti olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerini eskiden olduğu gibi irtibat bürolarından yaptıracaklardır.

Kayıt yenileme işlemleri 2016-2017 eğitim öğretim yılı I. Dönem sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra başlayacaktır. Kayıt yenileme dönemlerinde kayıt yenileme işlemini yapan kurum tarafından Okul Aile Birliği hesabına alınan 5 TL'si, öğrencilerimizden dönem kitaplarını almak için gitmiş olduğu irtibat bürosunca alınacaktır.

Not: Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri kayıt yenileme ile ilgili iş ve işlemleri Mesleki Açık Öğretim Lisesi Resmi Web Sayfası'ndan öğreneceklerdir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Resmi Web Sayfası için Tıklayınız

AÖL kayıt yenileme kılavuzu indirmek için tıklayınız

AÖL kayıt yenileme işlemlerini yapmak için tıklayınız
AÖL Kayıt Yenileme
AÖL Kayıt