AÖL diploması basılamayacak olan öğrenciler ne yapmalı?
Temmuz 2017 tarihli sınavlar sonunda mezun olan öğrencilerimizden bazılarının "Daha Önce Mezun Olduğu Okul" bilgisinin eksik olması nedeni ile diplomaları basılamayacaktır.

1- Daha Önce Mezun Olduğu Okul bilgileri eksik olan öğrencilerimiz;

a) Öncelikle mezun oldukları ilköğretim/ortaokula müracaat ederek bu okuldan mezun olduklarına dair bir yazı alacaklardır. İlköğretim/ortaokuldan mezun olduklarına dair yazı alan öğrencilerimiz Açık Öğretim Lisesine hitaben bu dilekçeyi mezun olduğu okul bilgisinin eksik olmasından dolayı gönderdiğini belirten bir dilekçe hazırlayarak dilekçeyi ve okulundan almış olduğu yazıyı aşağıda belirtilen faks veya e posta adreslerinden birine göndereceklerdir.

b) Mezun oldukları ilköğretim/ortaokuldan mezuniyet yazısını alamayacak durumda olan öğrencilerimiz ise sorumluluk kendilerine ait olmak üzere, Açık Öğretim Lisesine hitaben mezun oldukları ilköğretim/ortaokul adını ve bu dilekçeyi mezun olduğu okul bilgisinin eksik olmasından dolayı gönderdiğini belirten bir dilekçe yazacaklardır. (Dilekçede, öğrencinin mezun olunduğu tarihdeki kurum adı belirtilmelidir.)Dilekçe örneği için tıklayınız.(İNDİR)

e) Söz konusu belgenin ilgili tarihe kadar aşağıda belirtilen iletişim kanallarıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü'ne iletilmesi gerekmektedir.

d) Açık Öğretim Lisesine hitaben yazılan dilekçe ve ekleri Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünün 0 312 213 01 75-0 312 213 01 76 nolu fakslara veya aciklise@meb.gov.tr e posta adresine gönderilecektir.

e) Bilgi ve belgeleri tamamlanan öğrencilerimizin diplomaları basılarak koordinatör halk eğitimi merkezi müdürlüğüne gönderilecektir.

2- Açık Öğretim Lisesine faks veya e posta gönderen öğrencilerimiz durumlarını sistem üzerinden takip edeceklerdir. Gereksiz yoğunluk ve iş yükü oluşmaması için telefon veya diğer iletişim araçları ile kurumların aranmasına gerek yoktur.

III. Dönem sınavı ile mezun olan öğrenci listesi için tıklayınız.

I. Ek sınav ile mezun olan öğrenci listesi için tıklayınız

II. Ek sınav ile mezun olan öğrenci listesi için tıklayınız

AÖL Diploma & Tasdikname