Mezuniyet incelemesinde olan AÖL öğrencilerinden üniversiteyi kazananlar ne yapacak?Üniversiteyi kazanmış olan öğrencilerimizden;

2016-2017 eğitim yılında 01 - 02 TEMMUZ 2017 tarihinde yapılan III. Dönem, Temmuz 2017 tarihinde yapılan I. Ek sınav sonucunda öğrencilik durumu mezun/mezuniyet incelemesinde olan öğrencilerimizden, üniversiteye kayıt yaptırma hakkı kazananların yapmaları gereken iş ve işlemler;

1- Sistem üzerinde öğrencilik durumu "MEZUN" olarak görünenlerin "ÇIKMA BELGESİ" alarak Ağustos 2017 tarihine kadar kazanmış oldukları üniversiteye kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

2- Bu öğrencilerimizden halen sistem üzerinde öğrencilik durumu "mezuniyet incelemesinde" görünenlerin ise;

a) Ağustos 2017 tarihine kadar halk eğitimi merkezi müdürlüğüne müracaat ederek ilk kayıt evraklarının sisteme taranarak aktarılmasını sağlamak.

b) Halk eğitimi merkezi müdürlüğüne kazandığı üniversiteyi, öğrenci numarası ve ad soyadını bildirerek halk eğitimi merkezi müdürlüklerinin hazırlayacağı listeye kendilerini yazdırmaları gerekmektedir. Halk eğitimi merkezi müdürlükleri oluşacak listeyi günlük olarak Açık Öğretim Lisesi müdürlüğü aolbilgiislem06@gmail.com mail adresine göndereceklerdir. Verilen e-posta adresine sadece mezuniyet incelemesinde olan öğrencilerin listesi gönderilecektir.

c) Öğrencilik durumu MEZUN durumuna getirilen öğrencilerimizde yine Ağustos 2017 tarihine kadar kazanmış oldukları üniversiteye kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

d) E posta adresine gönderilen listelerin iş ve işlemlerinin yapılıp yapılmadığı sistem üzerinden takip edilecektir. Gereksiz yoğunluk ve iş yükü oluşmaması için telefon veya diğer iletişim araçları ile kurumların aranmasına gerek yoktur.
AÖL ÖSYS Başvuru